Çanta Koruma Sigortası

[page_title] ile ilgili anında bilgi almak için Whatsapp butonu ile bizimle anında iletişime geçebilirsiniz!

Çanta Koruma Sigortası, Hırsızlık Sigortası Genel Şartları ve Poliçe Özel Şartları gereğince Sigortalı’nın çantasını ve içindeki eşyaları hırsızlık ya da hırsızlığa girişim sebebiyle yaşadığı zararlara karşı Sigortalı’nın seçtiği plan gereği teminat altına alır.

Çanta Koruma Sigortası Hakkında
Söz konusu ürün sadece çanta ve içindeki tüm eşyaları teminat altına alır. Poliçenin nitelikleri gereğince karşıladığı masraflar şu şekildedir:

– Ev/araç anahtarları ile bu kilitlerin değişim masrafları
– Güneş gözlükleri, cep telefonunu ve makyaj ürünlerinin yenilenme masrafları
– Kimlik belgeleri, şahsi belgeler, cüzdan ve ödeme kartlarının ikame bedelinin yenilenme masrafları

Çanta Koruma Sigortası sahibi, poliçenin geçerli olduğu 1 yıllık süre zarfında 2 defa hasar talebinde bulunabilmektedir. Poliçe, 1 yıl boyunca geçerli teminat sunar. Poliçenin başlangıç tarihi itibariyle ilk 15 gün içindeki hasarlar kapsam dışındadır.

El Çantası Ve Şahsi Eşyalar

  • Sigortalının çantası ve içindeki eşyaların hırsızlık ya da hırsızlığa kalkışma sebebiyle uğradığı zararlara karşı onarım veya onarım seçeneği yoksa değişim için gerekli masraflar
  • Hırsızlık esnasında çanta içinde yer alan Sigortalı ‘ya ait cüzdan, kimlik belgeleri, şahsi belgeler ve ödeme kartlarının ikame bedeli
  • Hırsızlık esnasında çanta içinde yer alan Sigortalı ’ya ait cep telefonunun, makyaj malzemelerinin ve güneş gözlüğünün yenilenme masrafları

Kredi Kartı Dolandırıcılık Masrafları

  • Sigortalı’ya ait ödeme kartının veya kartlarının çalınması ve kaybolması halinde, kartı sağlayan kuruluş/kuruluşlara iptale ilişkin başvurunun yapılması koşuluyla, Sigortalı’nın başvuruyu yapmadan önceki 24 saatlik zaman dilimi içinde kartın üçüncü şahıslar tarafından dolandırıcılık/ kötü niyetli kullanımından kaynaklı zararların ilgili mevzuat gereğince Sigortalı’nın yükümlü olduğu kısmı (sorumlu olunan yetkilendirilmemiş harcamalar) teminat altına alınmıştır.
  • Söz konusu kart(lar) Sigortalının kullanımında iken ödeme kartı bilgileri kullanılarak mağaza, telefon ve internet üstünden yapılan yetkilendirilmemiş harcamalar, kartı sağlayan kuruluş/kuruluşlara iptale ilişkin başvurunun yapılması koşuluyla Sigortalının başvuruyu yapmadan önceki 2 aylık zaman içinde yapılan yetkilendirilmemiş harcamalardan ilgili mevzuat gereğince Sigortalının yükümlü olduğu kısmı teminat kapsamındadır.
  • Ayrıca poliçe geçerlilik süresi ile sınırlı olmak kaydıyla Sigortalının ödeme kartını kullanarak satın aldığı malın alım tarihini takip eden 90 gün içinde başına gelen hırsızlık ve kaza yüzünden oluşan zararlar da karşılanmaktadır.

Çanta Koruma Sigortası Neden Önemlidir?

Sigorta, hırsızlık sonrası vakit ve aynı zamanda nakit kaybına yol açan kayıp ya da hasarlı cep telefonu, kayıp ya da hasarlı güneş gözlüğü, yeni nüfus cüzdanı ya da ehliyet çıkarma gibi pek çok işlemde etkin ve hızlı çözümlere imza atar.

Hırsızlığa maruz kalınarak kredi kartları çalınan sigortalının alışverişlerin ödemesi de Çanta Koruma Sigortası teminatlarından biridir. Kadınların makyaj malzemeleri aslında gerçekten başlı başına bir servet tutabilir. Bu anlamda çalınmaya karşı makyaj malzemelerinizin maliyetleri de sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Cep telefonu, tablet ya da ipod gibi sigorta şirketine bildirim de bulunulan eşyalar da kapsama dahil edilmektedir.

DİĞER ÜRÜNLERİMİZİ DE İNCELEYİN!

5 Dakikada kolayca teklif alın!

BİZDEN TEKLİF ALMADAN SİGORTANIZI YAPTIRMAYIN

KASKO SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

TAMAMLAYICI SAĞLIK
TEKLİFİ AL!

TRAFİK SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

SEYAHAT SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

KONUT SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

CEP TELEFONU SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

DASK SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

FERDİ KAZA SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

5 Dakikada kolayca teklif alın!

BİZDEN TEKLİF ALMADAN SİGORTANIZI YAPTIRMAYIN

Hızlı Sigorta Teklifi Alın!

Self Sigorta KASKO SİGORTASI

KASKO SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

TAMAMLAYICI SAĞLIK
TEKLİFİ AL!

TRAFİK SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

SEYAHAT SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

KONUT SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

CEP TELEFONU SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

DASK SİGORTASI
TEKLİFİ AL!

FERDİ KAZA SİGORTASI
TEKLİFİ AL!